Krwistoczerwona linia.

Dawno mnie tu nie było. Dzieje się ostatnio wiele ciekawego oraz bzdurnego zarazem i właśnie to mnie obudziło z letargu. Dlaczego ciekawego? Głupota ludzka jest ciekawa i trudniejsza do zrozumienia niż słowa człowieka inteligentnego lub wykształconego – w przypadku istoty niemądrej należy odkryć, gdzie nastąpił błąd w jej (nie)logicznym myśleniu. Dlaczego bzdurnego? Ludzie kłócą się o rzeczy, o których wydawałoby się, że mają pojęcie.

Wypowiadające się kobiety o ich bólu psychicznym i ich niepotrzebnym wysiłku z powodu rodzenia prawie martwego dziecka jest w miarę uzasadniony i do zrozumienia. Gdy mowa o tym, że w razie zagrożenia życia matki musi ona urodzić powodujące zagrożenie zdrowia dziecko, jest już totalną bzdurą, która absolutnie nie dotyczy ostatnio orzeczonego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dlaczego? Ponieważ dotyczy on aborcji EUGENICZNEJ.

Jaka jest różnica? Aborcja w Polsce przed wyrokiem TK była zakazana(i dalej w zasadzie jest), ale mogła zostać przeprowadzona w trzech przypadkach(moja interpretacja):
1. Gdy ciąża spowodowana jest elementem przestępstwa, głównie chodzi o gwałt;
2. Gdy dziecko zagraża zdrowiu matki i niemożliwym jest je(dziecko i matkę) ratować – przysięga Hipokratesa zobowiązuje do ratowania każdego życia ludzkiego i ten punkt powinien mieć zastosowanie tylko i wyłącznie w ostatecznej ostateczności.
3. Powody wchodzące w skład aborcji eugenicznej.

Na samym starcie widać, że wyrok TK dotyczył tylko i wyłącznie aborcji eugenicznej, czyli jednego z trzech punktów wyjątkowych sytuacji, w których zakaz można obejść w drodze wyjątku. Wynika więc z tego fakt, że niemożność ratowania matki przez zagrożenie jej zdrowia przez płód jest bzdurą, a jest to najczęstszym argumentem kobiet biorących udział w dzisiejszych protestach – najzwyczajniej w świecie większość myśli, że z powodu wyroku nie można przeprowadzać aborcji nawet w drodze wyżej wymienionych wyjątków.

20+ memów - lgbt najlepsze śmieszne memy i demotywatory facebook - lgbt

Aborcja eugeniczna powinna zostać przeprowadzona, gdy w płodzie wykryto zmiany powodujące śmierć po urodzeniu, jednak taka definicja nie istnieje w Polskim prawie i jest zupełnie inna. W przypadku naszego prawa wymienione w nim zostały choroby, które kwalifikują płód do tego zabiegu. Powinny być to choroby tylko letalne(śmiertelne), ale w artykule o wspomnianym rodzaju zabiegu aborcji wzięte pod uwagę są również choroby nieletalne – nie są śmiertelne, lecz są w różnym stopniu upośledzające. Poniżej wymienię statystyki, choroby, ich rodzaje oraz objawy.

– W poprzednim roku przeprowadzono 1110 aborcyj, w tym 1074 z powodu przesłanki eugenicznej(to do nich będę przyrównywał statystyki)
Zespół Downa(trisomia 21, nieletalna) – upośledzenie rozwoju mózgu. 271(20.23%) zabiegów na płodach bez wad somatycznych, 164 z tymi wadami; łącznie 435(40.5%)
wady dwóch i więcej układów lub organów(letalne) – wadami tymi mogą być np. serce będące poza klatką piersiową – nie będę podawać więcej przykładów, są one dość obrzydliwe.
200 zabiegów(18.62%).
wady jednego układu lub organu(letalne)
156 zabiegów(14.53%).
Zespół Patau(trisomia 13, letalna) – powoduje obecność dodatkowej, trzeciej kopii chromosomu; człowiek potrzebuje tylko dwóch kopii.
Zespół Edwardsa(trisomia 18, letalna) – deformacja czaszki, zbyt duża ilość palców brak jednego lub obu oczodołów, upośledzenie mózgu, itp.
88(8.19%) z wadami somatycznymi oraz 60(5.59%) bez wad somatycznych. Łącznie 148(13.78%)(do wszystkich podanych w tym punkcie statystyk trisomia 13 i 18 liczone są łącznie)
pozostałe, m. in. Zespół Turnera(nieletalne) – występuje tylko u kobiet i powoduje brak lub upośledzenie jednego z dwóch chromosomów X. Kobiety z tą choroba są niskiego wzrostu, ich ciała są nieproporcjonalne i mogą nie mieć wykształconych cech charakterystycznych dla płci.
135 zabiegów(12.57%).

Statystyki te mówią same za siebie. Jeśli choroby nieletalne i letalne wrzucane są do jednego wora, to nie dziwię się, że TK uznało tę kwestię za niezgodną z konstytucją – w końcu powstał on(artykuł; Dz. U. 1993 nr 17 poz. 78) w czasach, gdy technologia(albo jej zaawansowanie w Polsce) nie pozwalała wtedy na diagnozę płodu w zakresie, jaki mamy dzisiaj. Artykuł ten powinien zostać poprawiony tj. choroby nieletalne nie powinny kwalifikować do aborcji eugenicznej. Niestety, taki mamy klimat – ten artykuł nie był zmieniony od 27 lat, gdy był sporządzany przez rząd składający się z partyj SLD i PSL. Niestety również z tego samego powodu rocznie bezpodstawnie mordowanych jest około 30% płodów rocznie w skutek aborcji.

Dzisiejsza sytuacja świadczy jedynie o ciemnocie społeczeństwa – łyka ono jak młode pelikany bez sprawdzenia wszystko, co im się powie. Jeśli jednak są tam osoby, które protestują z powodu niemożności abortowania płodów z chorobami nieletalnymi – przekraczacie tytułową granicę. Nazywa się to wtedy morderstwem pod pretekstem ochrony zdrowia fizycznego lub psychicznego matki. Smutna, naiwna ludności, wstydź się.

Z resztą – nieważne jest, że rządzący pogłębiają nadciągający kryzys gospodarczy i niedługo za 2000zł nawet nie kupicie chleba – sklepy będą już dawno pozamykane – inflacja jest piękna. Nie wspominam już o wprowadzonym już przymusie szczepień na „choroby wysoce zakaźne”. Ważne jest, żeby wymagać od rządzących możliwości aborcji. Priorytety.

Kurtyna.

2 myśli w temacie “Krwistoczerwona linia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: